36-SQFT Giant Play Mat 9-tile Excise Mat Easy Setup Solid EVA Foam Mat Multi-color Interlocking Floor with 18-border manufacturers and suppliers | Luoxi

36-фасадата џин Игра Мат 9-плочка акцизи МАТ Easy Setup цврст ЕВА пена МАТ Мулти-боја испреплетени кат со 18-граница

Краток опис:

Overview Quick Details Style: Soft Toy Material: EVA, eva Place of Origin: Shandong, China (Mainland) Brand Name: tianli Model Number: 60*60,30*30 Product name: eva puzzle mat Color: according to customer Type: jigsaw puzzle density: 45-110kg/m3 Hardness: 35-55 degree Logo: OEM Logo Size: 60*60,30*30 Feature: Durable Packing: opp bag, carton Supply Ability Supply Ability: 300000 Piece/Pieces per Month Packaging & Deliver...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Преглед
  Основни детали
  стил:
  мека играчка
  материјал:
  Ева, Ева
  Место на потекло:
  Шандонг, Кина (континентална)
  Бренд име:
  Tianli
  Број на модел:
  60 * 60,30 * 30
  Име на производот:
  eva загатка МАТ
  боја:
  во согласност со клиент
  тип:
  сложувалка
  густина:
  45-110kg / m3
  цврстина:
  35-55 степен
  Користење на логото:
  OEM логото
  големина:
  60 * 60,30 * 30
  Тема:
  Долгорочните
  пакување:
  OPP вреќа, картон
  Набавка Способност
  Набавка Способност:
  300000, неее / парчиња месечно
  Пакување и испорака
  пакување Детали
  филмови обвиткани со вметнете картичка, а потоа да бидат спакувани во кутија
  Порт
  Кингдао
  Водечко време :
  во рок од 10-35 дена по добивањето на депозит

   

   спецификации

   Ева пена МАТ: 
   1,60cm * 60cm, 30 * 30 см, 1.0 cm / 1.2 см / 2.0cm / 2.4cm
   2, не-токсични, висока еластичност 
   3, добра еластичност, поминаа SGS и ISO14001, исто така, ги исполнуваат UL.

  Карактерот ЕВА МАТ:
  1,  отпорност на вода: Запечатување структура пена, а не абсорбента, влага, добра отпорност на вода.
  2,  Отпорност на корозија: За да се спречи хемиска корозија, како морска вода, масло, киселина, алкална и така натаму.
  3, processability: не-заеднички, тоа е лесно да се топло пресување, сечење, обложување и одговара тесно.
  4, на удари: Таа има добра еластичност, висока цврстина и добра тампон функција.
  5, топлина зачувување: Добра изолација, ладно и ниска температура отпор.
  6, заштита на животната средина: Нема посебен мирис и не-загадување.

  QQ20170217105658.jpg
  _20171113205814.jpg

   

  _20171113205800.jpg

   

   

  Карактеристика на душеци

   

  1. безоловни, формамид слободна, не-токсични, без цел, Ева еколошки материјал

  2. водоотпорен, анти-се лизга

  3. лесно да се чисти, се инсталира и се движат

   

  4
  .jpg

   Сертификат на SGS

  SGSnew.png

   

   

   

  Најчесто поставувани прашања

  1. Дали сте фабрика или трговско друштво?

  А: Ние сме фабрика со OEM / ODM услуга.

   

  2. Може ли да добијам некои примероци за слободен?

  A: YES. Бесплатен примерок е на располагање, само надоместокот товарни е платена од страна на купувачот.

   

  3. Може ли да го прилагодите моите производи?

  О: Да, ние сме среќни да го добиете вашиот прилагодите барања, бои, облици, димензија, цврстина, жито печатење, 3D patterning, капацитети и функции; Во меѓувреме треба да се смета за MOQ.

   

  4. Каков вид на метод на плаќање што ќе го понуди?

  A:   T/T, L/C,paypal.Ali express,Escrow etc.

   

  5. Како за увозно плаќање?

  А: Ве молам обрнете внимание: Нашата продажба ќе прогласи обичај вредност како клиенти бараат нормално. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот. Овие трошоци се на купувачи ". Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред купување. Ако стоката беа вратени или уништени за можност царински дозвола, поврзани трошоци ќе бидат платени од страна на клиентите.

   

  6. Како вашата контрола на квалитетот?

  Имаме професионален тим КК, ние ќе го контролираат квалитетот на стоката во текот на сите масовно производство, а ние може да го направи инспекција за вас. Ние ќе се обидеме нашите најдобри да им помогне на клиентите кога се случил проблем. 

   

  7. Може да се дизајнира за нас?

   

  Имаме професионален дизајнер тим за да им помогне на нашите клиенти се направи дизајн работа.

   

   

  QQ20170203191518.png

 • Претходно:
 • Следно:

 • Претплатете се на нашиот билтен

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Следете нас

  на нашите социјални медиуми
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  WhatsApp Онлајн Chat!