Mats yoga më të mira për të gjithë dashamirët yoga

Të gjithë freaks palestër që varen nga mënyrat tradicionale të qëndruar të arsyeshme e di rëndësinë e yoga shumë mirë. Yoga është mbi të gjitha sjellje tuaj, në vend asanas yoga për të qenë më të saktë. Nëse ju doni për të arritur dobi maksimale nga yoga, ju duhet të sigurojë që Qëndrimi juaj është e drejtë. Për të marrë sjellje e duhur dhe për të siguruar se prapa juaj është i drejtë, ndërsa ju jeni duke bërë asanas yoga shtrirë mbi kurrizin tuaj, një rrogoz yoga është shumë e dobishme.Nëse jeni të hutuar në lidhje me nëse keni nevojë për një rrogoz yoga ose që mat ju duhet të blini, ne kemi një zgjidhje për ju. Këtu janë disa nga arsyet pse ju duhet të zotërojnë një të tillë, llojet e Mats yoga dhe ato më të mirë që ju duhet të vini: -

Pse mat yoga është e mirë për ju?

 • Një mat yoga ju jep hapësirën tuaj personale yoga. Nëse jeni duke praktikuar joga në një park publik, duke përcaktuar hapësirën tuaj me ndihmën e një rrogoz parandalon ndërhyrjen publike në atë zonë dhe ju mund të bëni yoga pa trazira.
 • Ajo është e përbërë nga një material anti-trung. Kështu, ajo do të ju ndalojë nga rrëshqitje për shkak të djerse duke çuar në dëmtime të lehta gjatë kryerjes asanas yoga
 • Një mat yoga do të jetë gjithmonë miku juaj në një mëngjes me shi. Në qoftë se ajo kishte rënë shi tërë natën dhe bari juaj lëndinë është i lagësht, kryerjen e yoga në Mats të veçantë yoga do të ju lejojnë të vazhdoni yoga tuaj, pa marrë lagësht.

Llojet e Mats yoga

 • Mats ngjitet yoga

Këto janë Mats anti-trung yoga që janë të mira për fillestar të cilët nuk kanë shumë kontroll mbi trupin e tyre gjatë kryerjes asanas yoga. Ata janë edhe të mira për ata që djerse shumë në mënyrë që ata nuk do të lëkunden.

 • Mats yoga Travel

Këto janë të lehta në peshë dhe të lehtë në ajër në mënyrë që ju mund të mbani ato me ju kudo që të udhëtoni. Megjithatë, ata nuk janë të mira që do të përdoret çdo ditë.

 • Mats gome natyrale yoga

Për ata që duan për të reduktuar kontributin e tyre në drejtim të ndotjes së mjedisit, këto Mats yoga janë të përsosur. Që ata janë bërë nga përbërësit natyral, këto Mats janë të sigurta për njerëzit që kanë lëkurë të ndjeshme.

 • Jute mat yoga

Mats yoga tradicionale përdoret për të bërë nga jute për shkak të komponentit kryesor natyror. Ata nuk janë aq të qëndrueshme, por do të jetë një zgjedhje e mirë në qoftë se jeni duke kërkuar për një opsion me kosto-efektive

 • Pambuk mat yoga

Këto janë bërë prej pëlhure të trashë pambuku dhe të mirë për ata që duan për të larë sendet e tyre çdo tani dhe pastaj. Ajo është gjithashtu një opsion me kosto-efektive për t'u marrë parasysh.


Ora Post: Oct-24-2018

Regjistrohu për gazetën tonë

Për pyetje në lidhje me produktet tona apo çmimores, ju lutem të lënë email-it tuaj për ne dhe ne do të jemi në kontakt brenda 24 orëve.

Na ndiq

në mediat tona sociale
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05
WhatsApp Online Chat!